Przeskocz do treści

Wianek na głowie dziewczynki

Pierwsza Komunia Święta to nie lada wydarzenie w życiu dziecka. Także w życiu rodzica, który robi wszystko, aby swoją pociechę jak najlepiej przygotować do tego wielkiego dnia. Uroczystość w Kościele jest najważniejsza, ale nie można również zapomnieć o innych rzeczach. M.in. o dodatkach do których można zaliczyć wianek komunijny. Charakterystyczny element, który znajduje się zawsze na głowie każdej dziewczynki. Jakie elementy należy wziąć pod uwagę podczas jego zakupu?

Stylizacja dla dziewczynki

Może ktoś powie, że to przesada, ale podczas wyboru wianka, należy wziąć pod uwagę stylizację, jaką będzie miała dziewczynka na sobie w tym dniu. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że wszystkie elementy są ze sobą spójne. Tak, nawet w takim przypadku, w obecnych czasach, zwraca się uwagę na te elementy. Nie tylko, jeżeli chodzi o dorosłych, ale w szczególności małe dziewczynki, które w tak wyjątkowym dniu chcą po prostu wyglądać...wyjątkowo. Należy pamiętać nie tylko o sukience, ale również o rękawiczkach, jeżeli dziewczynka będzie je miała, czy nawet o torebce.

Dopasowany wianek na komunię

wianek komunijny

Najważniejsza kwestia - dopasowanie rozmiaru wianka komunijnego do obwodu głowy. Jeżeli jest tylko taka możliwość, trzeba sprawdzić, czy wianek na komunię, jest dobrze dopasowany. Czy nie uciska dziewczynki w głowę? Czy nie jest on za luźny, przez co może spadać dziewczynce z głowy? Chyba tego żadna mama nie chciałyby dla swojego dziecka. Tata również też. Będzie to powodowało ogromny dyskomfort u dziecka, które podczas samej uroczystości Pierwszej Komunii nie będzie czuło się z tym dobrze.

Współczesne wianki komunijne można podzielić na dwie grupy. Pierwsza grupa - to te, które wykonane są z elementów sztucznych. Druga grupa wianków - te, które wykonane są z żywych kwiatów, pomieszczanych z elementami sztucznymi.