Przeskocz do treści

Niedrogi, a bardzo przydatny korektor szkolny

Możliwość szybkiego skorygowania błędów popełnionych podczas pisania na papierze upodabnia tę czynność do realizowanej z pomocą komputera. Pisząc ołówkiem dobrze jest więc mieć przy sobie gumkę do ścierania. Długopis, mazak czy pióro zostawiają bardziej trwałe ślady i trzeba wykorzystać do ich usunięcia korektor.

Zakupienie artykułów szkolnych

Zarówno gumkę, jak i korektor szkolny warto nabyć po raz pierwszy, kompletując wyprawkę dla małego ucznia. Przedmioty te nosi się przeważnie w piórniku, choć niektóre modele korektorów nie będą się tam mieściły. Można nabyć mniejszy rozmiarowo korektor bądź przeznaczyć na niego specjalną kieszeń w plecaku. Podobnie jak reszta przyborów szkolnych, korektor kosztuje niezbyt dużo, co przemawia za jego wręcz automatycznym zakupem.

Dostępność okazuje się bezproblemowa. Produkt ten można kupić w sklepie papierniczym, księgarni, jak również często w dowolnym kiosku czy poświęconym artykułom szkolnym stoisku w markecie. Istnieje mnóstwo różnych modeli korektorów szkolnych - w piórze, płynie, taśmie, w tubie… jest w czym wybierać. Każda z form oferuje nieco inny sposób użytkowania, warto więc zdecydować się na najwygodniejszą.

Różne rodzaje korektorów szkolnych

Korektor szkolny z zabawkiiszkola.pl w odróżnieniu od gumek nie ścierają błędnie napisanych liter czy wyrazów, ale zamazują je czy też zakrywają. W większości przypadków są białe, ale zainteresowane osoby mogą też kupić różne wersje korektorów kolorowych - dla uzyskania ciekawych efektów czy pracy na różnych powierzchniach. W przypadku kompletowania wyprawki szkolnej wystarczy nabycie białego.

Co do formy, istnieje kilka popularnych rodzajów. Korektor w taśmie przykłada się do papieru i precyzyjnym ruchem zamazuje całą błędnie napisaną sekwencję, nakładając na nią coś w rodzaju białej taśmy. Korektory punktowe działają tak jak długopis, zostawiając białą kropkę w miejscu zetknięcia z powierzchnią. Są bardziej dokładne w działaniu, ale jeśli trzeba wymazać więcej wyrazów czy nawet zdań, robienie tego może okazać się męczące.