Przeskocz do treści

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu ubranka dla niemowląt?

Nie ulega wątpliwości, że ubranka dla niemowląt zachwycają nadrukami i kolorami. Oczywiście dla wielu rodziców estetyka ubrań dla najmłodszych jest bardzo ważna. Jednak rodzice powinny podczas zakupu ubrań dla maluchów powinny także zwrócić uwagę na inne elementy.

Ubrania dla noworodków – komfort oraz bezpieczeństwo

Naturalnie skóra noworodka jest niezwykle skłonna do podrażnień i delikatna. Z tego powodu należy wybierać ubranka dla noworodków, które nie będą w żaden sposób uciskać skórę noworodka. Ponadto trzeba również unikać zamków, guzików oraz zbyt mocnych ściągaczy w obrębie nadgarstków. Ponadto ważny jest też materiał ubrań przeznaczonych dla najmłodszych i ich jakość. Jakość tkaniny wpływa na komfort noworodka. Zatem warto kupować ubrania dla niemowląt wykonanych z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, len czy jedwab. Materiały te pozwalają skórze swobodnie oddychać oraz oddają wilgoć, co jest szczególnie istotne w przypadku noworodków. Mimo to nie każdy materiał wyróżnia się wysoką jakością. Bawełna niskiej jakości jest twarda w dotyku. Z kolei bawełna o wysokiej jakości gwarantuje przyjemne doznania sensoryczne.

Ubranka dla niemowląt – odpowiedni fason

Niewątpliwie krój ubranka jest na tyle samo ważny, jak jego materiał. Ubrania dla niemowląt basic powinny być pozbawione dodatków. Drobne elementy znajdujące się przy ubranku noworodek może w dowolnej chwili odpoczęli oraz włożyć je do ust. Wobec tego najprostsze formy ubranek dla noworodków są najbezpieczniejsze oraz najlepsze. Warto zaznaczyć, że rodzice często przebierają noworodki, a co za tym idzie, doskonale sprawdzą się zapięcia na napy w ubranku. Zapięcie te ułatwiają zdejmowanie oraz wkładanie ubrań dla noworodka.

Ubranka dla niemowląt - właściwy rozmiar

Niewątpliwie rozmiar ubranek dla niemowląt ma ogromne znaczenie. Zbyt ciasne ubranka zazwyczaj uciskają ciało noworodka i wywołują dyskomfort. Natomiast za duże ubranko będzie utrudniać noworodkowi przemieszczanie się, poruszanie oraz naukę raczkowania. Oprócz tego uniemożliwi badanie podłoża i chwytanie zabawek z podłogi.