Przeskocz do treści

Książka Mikołajek – w kanonie najpiękniejszych historii o dzieciństwie

Książka Mikołajek to jedna z najbardziej znanych i cenionych dzieł literackich, opowiadająca o beztroskim czasie dzieciństwa, który jest najpiękniejszym momentem w życiu każdego człowieka. Lektura od lat cieszy się uznaniem czytelników na całym świecie i można powiedzieć, że pokazuje piękne wartości, takie jak zabawa, uśmiech i radość z codziennego dnia, o której tak często zapominają dorośli.

Książka Mikołajek - piękna historia o beztroskich latach dzieciństwa

Dzieciństwo to najpiękniejszy okres życia, choć często dopiero po latach to doceniamy. Jednak sięgając po takie lektury jak "Mikołajek", możemy przypomnieć sobie ten czas, gdy zabawa była beztroska, a uśmiech nie znikał z twarzy. Podobnie jak inne znane lektury, takie jak np. "Mały Książę" historia Mikołajka jest ponadczasowa i nigdy się nie starzeje. Nieustannie, od lat bawi i wzrusza czytelników na całym świecie i w różnym wieku, ponieważ mogą ją czytać zarówno dzieci, jak też nastolatkowie, a nawet osoby dorosłe. Każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie i właśnie na tym polega jej unikalność. Ponadto kompozycja książki jest bardzo przemyślana i napisana bardzo dobrym stylem. To wszystko sprawia, że czyta się ją niemal jednym tchem, a szkolne zabawy, ucieczki z domu Mikołajka oraz jego inne, niezwykłe przygody bawią i uczą jednocześnie. Dzięki temu dziecięcy świat Mikołajka jest fascynujący, a każdy nowy dzień to nowa przygoda i ciekawa historia do opowiedzenia dla czytelników. To wszystko składa się na zbiór pięknych wspomnień, które każda osoba dorosła posiada i do których chętnie wraca, myśląc o beztroskim czasie dzieciństwa.

"Mikołajek" to ponadczasowa historia, będąca powrotem do dzieciństwa, podobnie jak „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Warto wracać do tej niezwykłej lektury, by na nowo odkryć radość towarzyszącą beztroskiemu okresowi lat szkolnych i nawiązanym wówczas przyjaźniom. Obecnie książka dostępna jest w wersji papierowej oraz oraz elektronicznej (E-book dostępny jest w sieci w formatach EPUB i MOBI).