Przeskocz do treści

Klocki dla małych i dużych

Zabawa klockami może sprawić dziecku wiele radości i satysfakcji. Ale nie wystarczy tylko kupić klocki i wysypać je z pudełka, licząc na to, że dziecko samo odkryje ich przeznaczenie. Szczególnie dla młodszych dzieci ważna jest pomoc rodziców, pokazanie, jak połączyć właściwe elementy klocków by powstała budowla. Zachęcanie do konstruowania coraz to nowych budowli, a wreszcie wyrażanie zachwytu, gdy ona powstanie będzie dla dziecka nieocenioną nagrodą. Zaangażuje i zmotywuje dziecko do układania klocków.

Co wyróżnia klocki Marioinex?

Spośród wielu klocków dostępnych obecnie w sprzedaży tylko jedne są miękkie i oddziałują prawie na wszystkie dziecięce zmysły. To klocki Marioinex (https://zabawkiiszkola.pl/klocki-marioinex) o charakterystycznym, waflowym kształcie. Są bardzo plastyczne, dzięki czemu łatwo się wyginają, a do tego mają przyjemną kolorystykę. Ciche i bezpieczne podczas zabawy, przyjemne w dotyku. Występują w trzech różnych rozmiarach. Można z nich tworzyć przeróżne konstrukcje. Domy, samoloty, auta czy rośliny, które można potem wykorzystać do zabawy udawanej, za którą przepadają dwu- i trzylatki. Ze względu na swój kształt można je też układać jak puzzle. Pełnią przy okazji funkcje edukacyjne.

Zalety zabawy klockami

Podczas zabawy klockami rozwija się sporo dziecięcych umiejętności. Przede wszystkim ćwiczą i rozwijają się zdolności manualne. Złożenie klocków Marioinex wymaga dopasowania ich do otworów, co uczy zręczności i precyzji. Poza tym dzieci kształtują swoją wyobraźnię przestrzenną, konstruując w starszym wieku całe światy z klocków. Ćwiczą one pamięć i spostrzegawczość, a przede wszystkim uczą koncentracji.

Właściwe klocki, czyli jakie

Wybierając klocki dla swojego dziecka warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Ważny jest oczywiście wiek dziecka, poziom jego rozwoju i wielkość samych klocków. Należy uważnie czytać oznaczenia na opakowaniach producenta. Czy materiał, z którego zrobione są klocki ma odpowiednie atesty i czy klocki będą bezpieczne dla dziecka. Im młodsze dziecko tym klocki powinny być większe, by dziecko ich nie połknęło.