Przeskocz do treści

Jakie termometry dla niemowląt wybrać?

Gorączka to bardzo trudny i poważny stan dla każdego człowieka, a w szczególności dla niemowląt. Ich układ odpornościowy jest jeszcze słabszy niż u dorosłego człowieka, dlatego konieczne jest dokładne monitorowanie temperatury ciała. Zmierzenie temperatury u maluszka jest dużo bardziej problematyczne niż w przypadku starszych osób. Dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniego termometru. Jaki warto wybrać?

Termometr bezdotykowy 

termometry dla niemowląt

Wiele osób uważa, że najsłuszniejszym wyborem jest termometr bezdotykowy (dostępny tutaj).To właśnie tego sprzętu używa się w placówkach medycznych. Taki termometr jest bardzo dokładny, jeśli wybierze się dobrej jakości sprzęt. Jednak jeśli szuka się odpowiedniego termometru dla niemowląt, kluczową rolę odgrywa czas pomiaru. W przypadku tego urządzenia wynik można otrzymać w ciągu kilku sekund.

Jeśli chodzi o korzystanie z takiego sprzętu - jest bardzo proste i intuicyjne. Zazwyczaj wystarczy nacisnąć jeden przycisk, a następnie wykonać pomiar. Najczęściej termometr trzeba nakierować na czoło dziecka. Ciekawe jest to, że tego typu termometry są w stanie zmierzyć temperaturę w pomieszczeniu, co jest bardzo przydatne w chwili, kiedy w domu jest niemowlę. 

Termometr w smoczku 

Jeśli chodzi o termometry dla niemowląt, termometr w smoczku to rzadziej spotykany wybór, jednak bardzo praktyczny. Sprawdzi się on jedynie u dzieci, które na co dzień korzystają ze smoczków. Wystarczy, że dziecko będzie ssało smoczka, a po trzech minutach pokaże się wynik ukazujący temperaturę ciała dziecka. Jest to bardzo łatwa metoda.

Warto zaznaczyć, że pomiar termometrem w smoczku nie jest tak dokładny, jak w przypadku innych sprzętów. Dziecko podczas ssania smoczka często otwiera usta, dlatego temperatura, którą wskaże smoczek, może być niedokładna. Warto mieć taki termometr, aby sprawdzić temperaturę ciała, jednak na wszelki wypadek warto mieć bardziej precyzyjny termometr. 

Termometr paskowy

Termometr paskowy to mało znana metoda mierzenia temperatury. Cały proces polega na przyłożeniu paska do czoła. Po tym pasek zmienia kolor, a jego intensywność wskazuje przybliżoną temperaturę. Zaletą termometru paskowego jest jego bardzo niska cena. Warto zaznaczyć, że nie jest on jednorazowy, a można go używać wielokrotnie. Jednak z racji na to, że temperaturę określa się jedynie na podstawie koloru, jest ona niedokładna. Niewiele osób korzysta z tej metody w przypadku niemowlaków, ponieważ jest ona niebezpieczna. 

Jaki termometr dla niemowlaka wybrać?

Jeśli chodzi o termometry dla niemowląt, najlepszym wyborem jest termometr bezdotykowy. To szybka metoda mierzenia temperatury. W przypadku małych i chorych dzieci jest to bardzo ważne. Dodatkowo łatwe jest zmierzenie temperatury w nocy podczas snu.

Najważniejsze jest to, że termometr bezdotykowy cechuje się dużą dokładnością. Dodatkowo wykonanie pomiaru jest tak szybkie, że można sprawdzić temperaturę kilka razy z rzędu, gdyby pojawiły się wątpliwości. Wybór sprzętu do mierzenia gorączki jest bardzo ważny, a w szczególności, jeśli chodzi o niemowlęta.