Przeskocz do treści

Jakie akcesoria dla noworodka z pewnością się przydadzą?

Rodzice z całą pewnością od długiego czasu przygotowują się na to, by powitać na świecie swojego maluszka. Co za tym idzie z całą pewnością mają oni już skompletowane wyprawki i wszystkie niezbędne rzeczy. Okazuje się jednak, że asortyment akcesoriów dla niemowląt jest niewyobrażalnie szeroki, a co za tym idzie, zawsze można pominąć coś kluczowego. Wobec tego jakie akcesoria dla niemowląt są absolutnie niezbędne w momencie, kiedy maluszek zawita do domu?

Zestaw pieluszek dla nowego członka rodziny

Z pewnością pieluszki rodzice zdążyli już zakupić. Jednak trzeba w tym momencie powiedzieć, że niezbędne będą nie tylko pieluchy jednorazowe, a także i te tetrowe. Pieluchy tetrowe sprawdzą się z pewnością w momencie kiedy dziecko będzie już w wieku 1-2 miesięcy. W początkowym okresie, warto stawiać na modele jednorazowe. Tego typu akcesoria dla niemowląt są absolutnie niezbędne, a jednocześnie na rynku występują w wielu różnorodnych wersjach. Zwykle rodzice wybierają pieluszki z przyjemnej bawełny, która ma być jak najbardziej delikatna dla skóry dziecka. Niemniej jednak warto w tym momencie wziąć pod uwagę to, że bawełna- choć jest niezwykle delikatna, to jedna może ona skutecznie maluszka uczulić. Wobec tego wrażliwym noworodkom o wiele lepiej będzie sprezentować pieluszki bambusowe. Bambus jest materiałem, który wykazuje się właściwościami antyalergicznymi, a jednocześnie przeciwbakteryjnymi. Pieluszki bambusowe to pieluszki wielokrotnego użytku. Niemniej jednak bardzo łatwo można utrzymać je w czystości.

Gryzak na przyszłość to podstawa

Z pewnością w kategorii akcesoriów dla niemowląt rodzice zwrócili uwagę na gryzaki. Niemniej jednak zwykle nie decydują się od razu na ich zakup, gdyż w pierwszych tygodniach życia nie wydają się one niezbędne. Niemniej jednak warto zaznaczyć, że maluchy mogą rozpocząć ząbkowanie już około 2 miesiąca życia. Wobec tego warto zaopatrzyć się w tego typu akcesoria dla niemowląt odpowiednio wcześnie. Dzięki temu rodzice będą przygotowani na moment, w którym pierwsze ząbki zaczną się pojawiać. Co więcej, warto wybierać tego typu gryzaki, które dodatkowo wyposażone są w masujące wypustki. Dzięki temu dziecko używając go, będzie mogło jednocześnie masować opuchnięte dziąsła i z pewnością przyniesie mu to ogromną ulgę.

Śliniaczek to z pewnością absolutne minimum

Śliniaczek to z pewnością jedno z podstawowych akcesoriów dla noworodka. Nie da się ukryć, że malec będzie go potrzebował praktycznie podczas każdego posiłku z butelki. Śliniaczki pomogą mu przede wszystkim zachować odpowiednią higienę, a rodzice nie będą musieli dosłownie co chwila prać śpioszków. Z racji tego, że obecnie na rynku akcesoriów dla niemowląt występuje ogromny wybór śliniaczków, to rodzice będą mogli go dopasować idealnie do potrzeb. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wzory i kolory. Dzięki temu śliniaczek nie będzie spełniał roli jedynie zwykłego akcesorium, a stanie się dla naszego maluszka prawdziwą ozdobą. Z pewnością dla noworodka jest to absolutne minimum.