Przeskocz do treści

Jak wybierać czapki dla niemowląt?

Kompletując wyprawkę dla noworodków należy zadbać o to, aby znalazły się w niej m.in. czapki dla niemowląt. To niezwykle istotny element garderoby, który sprawdzi się nie tylko w okresie jesienno- zimowym, ale również w miesiącach letnich. Na rynku dostępny jest duży wybór tego typu akcesoriów. Jak zatem spośród nich wyłonić te, które będą najbardziej odpowiednie dla malucha? Podpowiadamy.

Należy zwracać uwagę na rozmiar czapki niemowlęcej

Bez względu na to, czy wybierane są czapki zimowe dla niemowląt, czy modele przeznaczone na wiosnę, w każdym przypadku należy zwracać uwagę na to, aby ich wymiary były odpowiednie dla bobasa. Czapki niemowlęce nie powinny być zbyt małe, ponieważ będą uciskać delikatną główkę malucha, co niewątpliwie sprawi mu ból, a jednocześnie może negatywnie wpłynąć na jego zdrowie. Ponadto, niemowlęce czapeczki nie powinny być także zbyt duże. W innym wypadku nie zabezpieczą należycie główki dziecka, a ponadto będą się z niej zsuwać i wywoływać uczucie dyskomfortu.

Trzeba wziąć pod uwagę materiał czapki niemowlęcej

Ze względu na to, jak delikatne jest ciało niemowlęcia, bardzo ważnym jest, aby odzież mająca z nim kontakt, była wykonana z możliwie najbardziej delikatnych materiałów. Dotyczy to zarówno zimowych czapek dla niemowląt, jak i tych przeznaczonych na inne pory roku. Powinny ponadto zapewniać wysoki komfort termiczny czyli nie powodować przegrzewania główki lub jej wychładzania. Idealnym rozwiązaniem w tej kwestii będą czapki niemowlęce z naturalnych tkanin takich jak wełna merino, bawełna (zobacz czapki dla niemowląt od tego producenta). Co ważne, nie wywołają one reakcji alergicznych i nie podrażnią skóry dziecka, co z całą pewnością stanowi ich największy atut.

Warto wziąć pod uwagę model czapki niemowlęcej

Nie ma tak naprawdę znaczenia czy wybrane zostaną wielokolorowe czy jednokolorowe czapki niemowlęce. Najważniejsze jest, aby ich model był odpowiedni i zapewniał maluchowi wygodę i należytą ochronę. Wielu rodziców wybiera czapeczki z wiązaniem przy szyi, które mają zapobiegać odkrywaniu się uszu bobasa. Są to odpowiednie modele, jednak zanim dokona się ich zakupu warto zwrócić uwagę, czy sznurek został wykonany z delikatnego materiału.