Przeskocz do treści

Co kolekcjonować? Jakie są popularne figurki?

Jeśli dziecko nie ma spędzać wielu godzin przed ekranem komputera lub telewizora, to warto znaleźć mu jakieś hobby. Na uwadze należy mieć oczywiście zainteresowania swojego podopiecznego. Ciekawą opcją będzie kolekcjonowanie różnych przedmiotów. Świetnie sprawdzają się figurki, które są relatywnie małe, więc nie zajmują wiele miejsca i niedrogie. Figurki typu super zings będą zbiorem ulubionych zabawek. Już samo ich kolekcjonowanie jest bardzo ekscytujące, a można się jeszcze nimi bawić. Kolekcjonerskie figurki mają wartość sentymentalną. Stają się także ozdobami na półce, z których dziecko jest bardzo dumne.

Dlaczego kolekcjonowanie jest dobre dla dzieci? Jakie płyną z tego korzyści?

Zbieranie niewielkich figurek typu super zings to świetna zabawa. Stają się one ważnymi przedmiotami dla dziecka, z którymi nie chce się on rozstawać. Kolekcjonowanie przeradza się w hobby. Dziecko stawia sobie za cel poszukiwanie kolejnych figurek, aby móc pochwalić się kompletną serią przed innymi. Zbieranie figurek ma elementy edukacyjne i rozwojowe. Sam proces uczy dziecka wrażliwości i cierpliwości. Dba ono o swoje figurki, stają się one dla niego ważne. Uczy się, że nie można mieć wszystkiego od razu, na niektóre rzeczy trzeba cierpliwie poczekać, ale się to opłaca. Mały kolekcjoner może decydować o tym, co znajduje się w jego zbiorach, zgodnie z indywidualnymi preferencjami.

Rozbudowywanie kolekcji daje mnóstwo satysfakcji. Figurki stają się czymś w rodzaju skarbów, którymi można się chwalić przed innymi rówieśnikami i być dumnym ze swoich zbiorów. Niepozorne kolekcjonowanie różnych przedmiotów ma bardzo korzystny wpływ na rozwój dziecka. Systematyczność w zbieraniu będzie widoczna także w codziennym życiu, podczas odrabiania lekcji, utrzymywania porządku w pokoju itd. Operowanie figurkami ćwiczy zdolności manualne. poprawia się także pamięć, bo dziecko musi przecież zapamiętać, jakie ma już figurki i których brakuje w jego kolekcji. Kolekcjonowanie to świetne hobby dla dziecka w każdym wieku.