Przeskocz do treści

Skąd się wzięły figurki Funko Pop?

Chociaż nie każdy wie jak się nazywają oraz skąd pochodzą, to niemalże wszyscy mieli możliwość zetknięcia się z uroczymi figurkami z linii Funko Pop. Przedstawiające ulubionych bohaterów ze świata popkultury figurki Pop podbiły serca osób na całym świecie, niezależnie od wieku. Co warto wiedzieć na temat tego rodzaju figurek?

Figurki Funko Pop

Figurki Funko Pop to niezwykle popularne zabawki przedstawiające najważniejsze i najpopularniejsze postacie ze świata filmu, animacji, a także z komiksów! Wszystkie spośród licencjonowanych figurek stworzone są zgodnie z japońską stylistyką tworzenia karykaturalnego wyglądu postaci znaną jako chibi. Jaki jest tego rezultat?

W rezultacie wszystkie spośród sprzedawanych figurek Funko Pop charakteryzują się wyjątkowo dużymi rozmiarami głowy względem reszty ciała. Bezpośrednio przyczynia się to do nadania im niepowtarzalnego uroku. Same figurki mają niewielkie rozmiary i mierzą około 10 cm. Z jakiego materiału wykonane są figurki i jakie ma to znaczenie?

Warto zwrócić uwagę, że każdorazowo wykonane są one z wyjątkowo wytrzymałego materiału, jakim jest winyl. Oznacza to, że prawidłowo użytkowane figurki będą służyły przez bardzo długie lata.Wszystko to sprawia, że figurki zdobyły niewiarygodną popularność wśród wszystkich miłośników współczesne, zachodniej popkultury.

Przedsiębiorstwo Funko

Samo przedsiębiorstwo Funko zostało założone w Stanach Zjednoczonych w roku 1998. Pomimo początkowych sukcesów prawdziwy rozwój firmy nastąpił kilka lat później, bo dopiero w roku 2005, kiedy to firma została wykupiona przez Briana Mariotti'ego.

W rezultacie działań marketingowych nowego właściciela figurki z linii Funko Pop zdobyły popularność na całym świecie. Kolejnym kluczowym etapem dla firmy było wprowadzenie figurek przedstawiających główne postacie niezwykle popularnego serialu telewizyjnego Gra o tron.

Figurki Funko Pop można kupić na Pixel-Shop.pl.