Przeskocz do treści

Majtki treningowe dla dzieci – gadżet, który ułatwi naukę czystości

Jak nauczyć malucha samodzielnego korzystania z nocnika? To dla każdej rodziny spore wyzwanie. Dziecko musi nauczyć się odczytywać sygnały płynące z jego ciała i w porę je komunikować – ten proces może potrwać dłuższą chwilę. Jak maksymalnie go ułatwić i przyspieszyć? Pomoce będą majtki treningowe dla dzieci.

majtki treningowe szybkoschnące
Jak stosować majtki treningowe do nauki sikania?

Jeśli nauka czystości ma być naturalny procesem, który nie będzie przyczyną stresu, należy dobrze się do niej przygotować. Warto rozmawiać z maluchem o tym, jaka zmiana zajdzie w jego życiu, czytać książeczki na temat korzystania z nocnika. Trzeba też zaopatrzyć się w pomocne gadżety. Oprócz wygodnego nocnika przydatne będą także majtki treningowe dla dzieci – wyglądem przypominające normalne majteczki, ale grubsze, lepiej chłonące ciecze. Tego rodzaju bielizna pozostawi skórę maluszka i jego ubranko suchymi, jeśli dziecku zdarzy się nie kontrolować swoich potrzeb i nie zdąży na siku do toalety.

Gdzie kupić majtki treningowe?

Majtki treningowe do nauki sikania oferuje wiele sklepów z akcesoriami dla maluchów. Wybierając bieliznę do nauki sikania, trzeba zwrócić uwagę na jej jakość – majteczki powinny być wygodne, uszyte z naturalnej tkaniny, dobrze chłonąć mocz, ale nie obcierać i nie powodować odparzeń. Ważnym kryterium będzie też wygląd majteczek – im bardziej kolorowe, z ładniejszym motywem, tym większą radość dziecka wywołają i zachęcą je do wejścia w nowy etap w życiu: nauki czystości.