Przeskocz do treści

Logiczne zabawki dla dzieci

Zabawa jest jednym z najważniejszych elementów w codziennym życiu dziecka. Troskliwy rodzic powinien jednak zatroszczyć się o to, aby zabawa nie była tylko zabawą, lecz by posiadała jeszcze wartość dodaną. Jak to osiągnąć? Wystarczy chwilę zastanowić się przy wyborze kolejnej zabawki dla malucha i rozważyć, czy będzie ona miała korzystny wpływ na jego rozwój.

Gry logiczne i myślenie abstrakcyjneKOSTKA SPEEDCUBE

Łamigłówki wszelkiego rodzaju i gry logiczne doskonale stymulują rozwój malucha. Dziecko poprzez codzienną zabawę uczy się logicznego myślenia i przewidywania konsekwencji swojego działania. Jeżeli chodzi o wybór takich zabawek, to jest on ogromny. Stymulujące gry można znaleźć zarówno w sieciowych sklepach z zabawkami, jak i u wyspecjalizowanych w tej dziedzinie producentów.

Następca popularnej kostki rubika

Ciekawą alternatywą zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci jest speedcube (koniecznie sprawdź). Kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu popularna niezwykle była kostka rubika. W dzisiejszych czasach producenci zabawek udoskonalili jej projekt dokładając kolejne wyzwania. Kostka dalej może być kostką, jednak może też występować w bardzo wyszukanej formie wielokąta. Im bardziej skomplikowany model, tym więcej wysiłku trzeba włożyć w jego poprawne ułożenie, co sprawia wyjątkową frajdę i daje poczucie rywalizacji.