Przeskocz do treści

Jakie gry wybrać dla dzieci

Dzieci w każdym wieku uwielbiają dobre gry oraz udaną zabawę. Dlatego też doskonałym pomysłem jest sprawienie swojemu dziecku gry planszowej, która będzie rozwijać jego umiejętności oraz poszerzać niezbędną wiedzę. Warto wybierać gry z atestami oraz takie, które są dopasowane do wieku i możliwości poszczególnych dzieci.

gry dla małych dzieciJakie gry dla małych dzieci są najbardziej polecane?

Bardzo popularną grą dla dzieci jest Kukuryku, kim jestem?
Jest to gra logiczna, która polega na zadawaniu pytań, kojarzeniu faktów oraz zapamiętywaniu szczegółów. Dzięki temu poza tym, że jest wspaniałą rozrywką dla całej rodziny, jest też doskonałą lekcją, która rozwija pamięć oraz kojarzenie faktów. Warto więc grać w nią już od najmłodszych lat. Jest to gra dla małych dzieci, która spodoba się, zarówno przedszkolakom, jak i starszym dzieciom chodzącym już do szkoły.
Ciekawą grą jest także gra 5 sekund. W tej chwili istnieje już bardzo dużo wersji tej gry, a więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Pięć sekund polega na tym, aby w ciągu pięciu sekund wymienić jak najwięcej zjawisk, skojarzeń, czy rzeczy. Zależne jest to od tego, czego akurat dotyczy konkretne pytanie. Jest to świetna zabawa dla całych rodzin oraz dla dzieci, które mogą grać w to na przykład w szkole.

Warto kupić swojemu dziecku, chociaż kilka tego typu gier, które będą rozwijać ich zdolności poznawcze oraz logiczne. Gry planszowe zawsze są doskonałym wyborem.