Przeskocz do treści

Duże klocki wafle – dlaczego warto kupić je dla dziecka?

Każdy malec uwielbia zabawę klockami. Różne ich rodzaje towarzyszą dzieciom właściwie od najmłodszych miesięcy ich życia, dostarczając rozmaitych bodźców. To doskonałe zajęcie dla dziecka i rodzica. Dlaczego warto zakupić klocki wafle duże?

Wspólna zabawa to budowanie więzi

Przede wszystkim - możliwość wspólnego tworzenia budowli z klocków stanowi doskonałą podstawę dla tworzenia więzi na linii rodzic- dziecko. W tym zakresie szczególnie często spełniają się ojcowie, którzy nie potrafią tak dobrze ukoić łez jak mama. Świetnie radzą sobie za to z budowaniem garażu dla samochodów, stajni dla koników czy domków dla lalek.

Możliwość wspólnej zabawy sprawia, że czas jest spędzany dużo przyjemniej, a rodzic wraz z dzieckiem czują się ze sobą bardziej związani. Poświęcanie maluchowi czasu procentuje w przyszłości. Warto również pamiętać, że wielokolorowe klocki dają szansę na naukę kolorów - zarówno po polsku, jak i w innym, dowolnie wybranym przez rodzica języku.

Lepsza wyobraźnia istotna dla lepszego rozwoju

Duże klocki wafle dają dziecku możliwość rozwoju wyobraźni. Malec w początkowym etapie swojego rozwoju nie zdaje sobie sprawy, jak tworzone są poszczególne budowle. Wraz z upływem czasu odkrywa, że połączenie ze sobą kilku klocków wafli daje mu możliwość stworzenia pięknego domku czy tronu.

Rodzice mają szansę obserwować, jak z każdą zabawą pojawiają się coraz to nowe konstrukcje, które mogą posłużyć do dalszej zabawy lub zostać rozebrane. Dzięki rozwojowi wyobraźni, malec będzie lepiej sobie radził w wielu sytuacjach.

Motoryka ma znaczenie

W początkowym etapie zabawy klockami waflami ciężko mówić o tworzeniu wielkich budowli. Gdy dziecko pierwszy raz napotyka na swojej drodze ten rodzaj klocków, uczy się je łączyć, co ma bardzo duży wpływ na prawidłowy rozwój motoryki u malca.