Przeskocz do treści

Czy warto wybrać pastele olejne Pentel?

Rysowanie pastelami to jedna z popularniejszych form tworzenia, uwielbiana przez miliony osób w każdym wieku — od dzieci po dorosłych. W sklepach można znaleźć pastele wyprodukowane przez różnych producentów. Niezwykle popularne są pastele olejne Pentel. Czy warto zakupić ten produkt?

Pentel to istniejąca od lat 40. XX wieku firma japońska, która jest nierozerwalnie związana z branżą artystyczną i rynkiem produktów używanych w biurach na całym świecie. Pastele olejne Pentel zostały wprowadzone na rynek w roku 1955 i od razu podbiły serca konsumentów. Jest to wiec produkt z tradycjami, na którym wychowało się niejedno pokolenie. Zapewne zdecydowana większość osób używała ich w wieku przedszkolnym lub szkolnym.

Pasteli olejnych Pentel mogą używać zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Jest to produkt wysokiej jakości, a jego cena jest niezwykle atrakcyjna. W sklepach dostępne są opakowania po 12, 16, 25 oraz 50 sztuk.

Rozpoczynając swoją przygodę z pastelami olejnymi Pentel, lepiej jest wybrać opakowanie 16 lub 25 sztuk, gdyż mniejsza ich ilość zmusza do zapoznania się z zasadami nauki mieszania barw, co w sztuce, jaką jest rysowanie, jest konieczne (tu modele). Profesjonaliści i pełni pasji amatorzy potrafią uzyskać z pozornie ubogiej palety barw niezliczoną liczbę odcieni i stworzyć rysunki wzbudzające podziw.

Pastele olejne Pentel pozwalają na uzyskanie wielu ciekawych efektów artystycznych, w tym na dobre mieszanie barw, cieniowanie, tworzenie tła, uzyskiwanie kresek różnej grubości i intensywności. Rysunki są niezwykle trwałe. Można też pokusić się o stworzenie rysunku techniką mieszaną, łącząc pastele z innym rodzajem kredek czy też z farbami.