Przeskocz do treści

Co warto wiedzieć o pieluchach tetrowych dla niemowlaka?

Pieluchy tetrowe dla niemowlaka to jedna z tych rzeczy, w które warto się zaopatrzyć, gdy spodziewamy się dziecka. Są powszechnie dostępne i bardzo popularne. Poza tym niedrogie, więc można zakupić ich nieco więcej - na pewno się przydadzą.

Pieluchy tetrowe dla niemowlaka - zalety

pieluchy tetroweBez wątpienia ich zaletą jest cena i wielorakie zastosowanie. Poza tym są wykonane w 100% z bawełny, która jest oddychająca oraz miękka i bardzo przyjemna w dotyku. Wykonane są z naturalnego włókna, więc nie powinny podrażniać. Jeśli ma się wątpliwości, zawsze można wybierać eko - bawełnę, która pochodzi jedynie z ekologicznych, wolnych od środków chemicznych upraw.

Do czego można wykorzystać tetrowe pieluchy?

Pieluchy tetrowe np. takie https://bobomio.pl/pieluchy/wielorazowe/tetrowe-i-flanelowe-2 można wykorzystać do wielu rzeczy, dlatego zawsze warto mieć je pod ręką - w domu i w torbie dziecięcej.
Dawniej, kiedy tak zwane pampersy nie były tak powszechnie dostępne, dzieci chodziły w pieluchach tetrowych.Teraz raczej się od tego odchodzi, choć niektórzy nadal wybierają tetrę zamiast pieluszek jednorazowych, bo jest ekologiczna oraz bardziej przewiewna - ale to już indywidualne decyzje.

Poza tym tetrowe pieluchy można wykorzystać na różne sposoby:

- do podłożenia pod główkę lub przykrycia podczas sapania czy leżakowania - w wózku czy łóżeczku;
- do wyścielenia przewijaka (domowego, u lekarza), wanienki;
- niezastąpione podczas odbijania, wycierania buzi po karmieniu lub kiedy się dziecko mocno ślini.