Przeskocz do treści

Chusta do karmienia sprzyja intymności

Wśród rzeczy, które powinny znaleźć się na liście akcesoriów potrzebnych przy pielęgnacji dziecka, powinna znaleźć się m.in. chusta do karmienia. Gadżet przyda się do zapewnienia komfortu każdej mamie i maluszkowi. Z nim łatwo jest stworzyć intymną atmosferę do karmienia nawet w miejscu, które wydaje się być mało przyjazne.

Chusta ułatwia karmienie dziecka piersią w miejscach, w których przebywają inni ludzie. Z nią mama nie czuje dyskomfortu wywołanego wstydem, a maluszka nie rozprasza otoczenie i może on skupić się na jedzeniu. Chusta do karmienia jest łatwa w użyciu. Mama zakłada ją na szyję, maluszka chowa pod nią i bez skrępowania przystawia go do piersi.

Chusta jest przydatna głównie w pierwszym okresie życia dziecka. Z czasem maluszek rośnie, przybiera na wadze i coraz trudniej jest go nosić. Warto więc wykorzystać czas na budowanie bliskości i wyjątkowej więzi. Ciekawe jest to, że z chusty do karmienia może korzystać również młody tata. Różnica polega jedynie na tym, że mleko podaje dziecku nie z piersi, a z butelki.

Chusta do karmienia jest produktem łatwo dostępnym na rynku. Przyszła mama może wybierać w rozmiarach, wzorach i kolorach. Warto mieć przynajmniej dwie. Zapasowa przyda się na czas prania. Dobrze jest wybrać produkt z materiału, który będzie łatwy w utrzymaniu higieny oraz odporny na działanie środków czyszczących. Musi być też wytrzymały i delikatny w dotyku ze względu na kontakt z wrażliwą skórą dziecka.